Смачна домашня ковбаса завжди апетитно, корисно і ситно. Найчастіше люди вважають, що зробити домашню ковбасу складне та непросте завдання. Але приготувати ковбасу простіше, ніж ви думаєте. Існує безліч рецептів виготовлення різних видів ковбас. Оболонка для ковбас, сардельок і сосисок теж представлені в нашій країні у великому асортименті, про новинки, специфікації та тенденції на ринку оболонок ми поговоримо в наступних статтях. Хотілося б зупинитися на одному з тих, хто напевно полюбився нам. Наша команда на основі своїх випробувань хоче поділитися рецептом ковбаси "Сервелат".
Пропонуємо до вашої уваги покрокову інструкцію, яка допоможе успішно впоратися з цим завданням.
Для нас не знадобляться такі інгредієнти:
Яловичина 200 гр
Свинина не жирна – 450 гр
Грудинка свиняча - 350 гр
Сіль кухонна - 14 гр
Сіль нітритна – 14 гр
Суміш цукрів - 4 гр
Перець чорний – 2 гр
Мускатний горіх - 0,5 гр
Нарізаємо м'ясо яловичини і свинини не жирної на шматочки 2х2 см. Окремо ріжемо свинячу грудинку на шматочки 2х2 см. Сіль кухонну і нітритну змішати. Потім відокремити 10 гр суміші на свинячу грудку, 18 гр суміші всипати в нарізане м'ясо яловичини і свинини не жирної. Добре перемішати і поставити в холодильник на 3-4 доби за температури +2 - +4 град Цельсія. Посолене холодне м'ясо пропускаємо через м'ясорубку із сіткою 2-3мм. Посолену холодну грудинку ділимо 50 на 50, одну частину ріжемо на шматочки 5х5, другу частину на 10х10мм. Потім всипаємо у фарш перерізану грудинку та спеції. Добре вимішуємо протягом 3-5 хвилин.
Потім ставимо у холодильник на 3-4 години. Після витримки набиваємо колагенову чи натуральну оболонку діаметром від 40 до 65 мм залежно від побажання. Потім набиваємо дуже щільно.
Після набивання батона відправляємо у холодильник на 24 години. Після опади батони прогріваємо до кімнатної температури і робимо первинне копчення димом при температурі +50 - +60 градусів, протягом 1 години.
Потім батони варимо 1:00 у воді або духовці при температурі +68 - +73 градуси. Після варіння батони охолоджуємо в приміщенні з температурою не більше +20С протягом 5-6 годин. Після охолодження виробляємо вторинне копчення димом із температурою + 24- + 32С протягом 12-24 годин. Ковбаса готова і її можна їсти, але повністю смак не розкриється. Після копчення бажано ковбасу посушити протягом 7-10 діб при температурі повітря +12С.
Смачного!